پنج راه جهانی شدن و توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کارهای خرد و تبدیل به یک تجارت جهانی و فرا منطقه ای آرزوی هر بازرگان ، تولید کننده و کار آفرین می باشد بدیهی است ورود به بازارهای جهانی و شرکت در رقابت نفس گیری موجود نیاز به زیر ساخت هایی متناسب با نوع محصول و نوع شغل مورد نظر دارد در پی این مهم بسیاری از کسب و کارهای کوچک بدنبال فراهم آوردن زیرساخت هایی برای عرضه محصولات خود به بازارهای بین المللی می باشند در این مقاله با راه اساسی در توسعه کسب و کار های خورد آشنا می شوید .

5 راه جهانی شدن
 

فروش بین مرزی کار طاقت فرسایی به نظر می رسد به طوری که کسب و کار های کوچک یا مطمئن نیستن که چگونه وارد بازار های بین المللی شوند و یا کلا بی خیال آن می شوند. مخصوصا با وجود تردید های اخیر که Brexit ( خروج انگلستان از اتحادیه ی اروپا ) باعث آن است ، بیش از حد محتاط بودن این کسب و کار ها قابل درک است . همچنان به دنبال رای گیری برکسیت در تاریخ ۲۳- ژوئن -۲۰۱۶ در انگلستان در ماه جولای ۱۸.۷ درصد افزایش فروش در خرده فروشی های آنلاین در مقایسه با امار سال گذشته در همین دوران داشته ایم. این افزایش نشان دهنده ی قوی ترین عملکرد فروش آنلاین از نوامبر ۲۰۱۴ می باشد. بازار های جهانی هر روزه با چالش های جدیدی روبه رو هستند اما بسیاری از خرده فروشان همچنان در راه کسب موفقیت هستند و برایشان مهم نیست در دنیای اطرافشان چه می گذرد . فرصت های فروش فرا مرزی به میزان ۲ تریلیون دلار در بازار تبلیغات الکترونیکی باعث شد سوالی اساسی در ذهن ما شکل بگیرد و آن اینکه چگونه کسب و کار های کوچک نه تنها با فروش در سطح جهانی گسترش پیدا می کنند بلکه همچنین مطمئن هستند که علی رغم تردید های سیاسی و اقتصادی موجود نتیجه ی کارشان موفقیت آمیز خواهد بود ؟در ادامه به ۵ استراتژی برای کسب موفقیت می پردازیم .

 

فروش خود را در بازار ها و کشور های متفاوت گسترش دهید

 

ممکن است این ضرب المثل را شنیده باشید که می گوید : « همه ی تخم مرغ هایت را درون یک سبد نگذار » . شما باید دقیقا این استراتژی را در کسب و کارتان رعایت کنید. ارائه ی محصولاتتان در بازار های جهانی مختلف به شما این اطمینان را می دهد موضوعات اجتماعی و سیاسی بین المللی به طور جدی و منفی روی کسب و کار شما تاثیر نخواهند گذاشت . گسترش بازار های محصولاتتان این امکان را به شما میدهد تا با چالش هایی که ممکن است به وجود بیاید کسب و کارتان را وفق دهید و منعطف و هوشیار باشد . اگر بازاری سقوط کند شرکت شما با آن سقوط نخواهد کرد و شما بازار های پشتیبان برای نجات کسب و کارتان و سود دهی آن خواهید داشت .

 

از مزایای پلت فرم های بازار جهانی استفاده نمایید

 

وارد شدن به یک بازار فروش از طریف وبسایت خودتان ممکن است فرآیندی زمان بر و پر هزینه باشد و با مشکلاتی مانند مرز های زبانی شما را مواجه نماید. گسترش فروش از طریق بازار های محلی آنلاین می تواند یک راه بی خطر برای امتحان کردن یک بازار جدید باشد و شما را سریعا به مقصد برساند . برای مثال اگر شما به دنبال گسترش کسب و کار خود در بازار آمریکای لاتین هستید حتما باید به سایت Mercado libre که محبوبترین و بزرگترین وبسایت تجارت الکترونیک است سری بزنید. محوریت این وبسایت حراجی ها و طبقه بندی فروشندگان سوم شخص است ( مشابه سایت e-bay ) . هنوز راضی نشده اید ؟ از سال ۲۰۱۰-۲۰۱۲ این وبسایت رشد ۷۰ درصدی داشته و ترافیک آن ۳ برابر آمازون بوده است .

بازار های بین المللی یک ارتباط برنده - برنده را برای کسب و کار ها و مصرف کنندگان رقم میزنند چراکه برای مصرف کنندگان یک خرید تک مرحله ایی را برای محصولاتی که ممکن بود جای دیگری پیدا یشان نکنند ، فراهم می کند و از طرفی به کسب و کار ها خریدارانی را معرفی می کنند که ممکن است هیچ گاه خودشان شانس معرفی محصولاتشان به آن مخاطب ها را نداشته باشند .

 

حمل و نقل را نادیده نگیرید

 

فروش محصولاتتان به مشتریان بین المللی یک چیز است وداشتن برنامه ایی منسجم برای اینکه چگونه قرار است خرید هایشان را به دستشان برسانید موضوع دیگری است . انتخاب یک متد درست برای حمل و نقل امری حیاتی است و همچنین باید آپشن های حمل و نقل متفاوتی به مشتریان نیز ارائه دهید که در سرعت تحویل و هزینه ی آن تفاوت هایی وجود داشته باشد. مشتریان آمریکایی توقعات را از سیستم تحویل جنس بالا برده اند که این یعنی مشتریان بین المللی همگی باید این انتظارات را داشته باشند .

طبق گزارشات 2016 UPS Pulse of the online shopper 75 درصد خریداران هزینه ی حمل و نقل را مهمترین عامل برای خرید خود اتنخاب کرده اند این آمار توسط 56 درصد خریداران که به دلیل هزینه ی بالای حمل و نقل از خرید خود منصرف شده بودند ، محاسبه شده بود و به علاوه ی آن تصور مصرف کننده از آنچه به عنوان تحویل سریع انجام میشود افزایش یافته بود. طبق گزارش Deloitte Study از هر ۱۰ نفر ۹ نفر تحویل سریع را تحویل همان روز، یک روزه و یا ۲ روزه می دانستند . همچنین پروسه ی مرجوع نمودن جنس را فراموش نکنید . مرجوع نمودن نقش اساسی را در تغییر مشتریان بازی می کنند . 89 درصد مشتریان بعد از اینکه تجربه ی موفق مرجوع نمودن جنس را داشته باشند می گویند آن ها دوباره از آن مغازه ی آنلاین خرید خواهند کرد . تجربه ی خرید مشتریان با کلیک کردن دکمه ی ثبت سفارش پایان نمی یابد . پروسه های بعدی مانند تحویل کالا همچنان بر روی آینده ی رشد فروش شرکت تاثیر خواهد داشت .

ENDICIA فرآهم کننده ی خدمات حمل و نقل می تواند شما را در کلیه ی مراحل اعم از پر کردن فرم های ترخیص کالا ، ترخیص سریع و کاهش هزینه های حمل و نقل به واسطه ی بهره برداری از شبکه های محلی و بازرسی هر حمل و نقل و پیگیری های مربوطه کمک نماید .

 

ایجاد شبکه در بازار های جدید

 

وقتی که شما تصمیم می گیرید که فروش بین المللی خود را آغاز کنید بسیار مهم است که بتوانید روابطتان در بازار های جدید گسترش دهید . تلاش کنید تا همکاری های استراتژیک با سایت های معروف ، تاثیر گذاران اجتماعی، کسانی که در حیطه ی رسانه های اجتماعی فعالیت دارند داشته باشید تا بتوانید برند خود را چشمگیر تر کنید و باعث عملکرد بهتر سئو ی خود شوید . اگر برند شما در بازار جدید یا محلیتان پیدا نشود پیدا کردن شما برای مصرف کنندگان و دیگر کسب و کار ها سخت خواهد بود و این یعنی از دست دادن فرصت های فروش .

 
همه چیز را محلی کنید - از زبان گرفته تا مالیات بین مرزی

 

با محلی کردن همه ی اطلاعات برای مشتریان مورد نظرتان همه چیز را آسان کنید . برای شروع اطلاعات شرکتتان را به زبان مشتریان ارائه دهید و خودتان را با قوانین محلی جایی که در حال فروش هستید تطبیق دهید . اگر شما نمی توانید به زبان آن ها صحبت کنید و یا قوانین آن ها را بفهمید روابطتان را با فراهم کنندگان سرویس های محلی ، شریکان و کسانی که می توانند در صورت بروز مشکلی که ممکن است مثلا با خدمات پستی محلی و دیگر موارد داشته باشید ، گسترش دهید . محلی سازی یعنی حصول اطمینان از تمامی تبدیل ارزها ، آپشن های پرداخت بین المللی ، شفاف سازی عوارض و مالیات ها و ارائه صحیح اطلاعات محلی بدین منظور که مشتریان توسط قبض های غیر منتظره جهت تحویل و یا مانت اجناس غافلگیر نشوند .

فروش بین المللی باعث ایجاد فرصت های رشد بسیاری در عملکرد کسب و کار ها می شود از طریق ایجاد شراکت های بین المللی ، بهینه سازی حمل و نقل و خدمات و اتصال به منابع محلی. کسب و کار های کوچک می توانند با موفقیت رد پای خود را در بازار های جهانی گسترش دهند

این مطلب در قالب نوشتاری ترجمه توسط گروه تولید محتوا و ترجمه تهیه و تنظیم شده شده است و در این تدوین از محتوای این وب سایت استفاده شده است . بر طبق قوانین وب سایت ایموبیز : نشر ، بازنویسی و بارگذاری مطالب و محتواهای ترجمه چه بصورت رایگان و چه بعد از پرداخت هزینه آن در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی ، امور انتفاعی و تبلیغاتی به هرگونه ممنوع است . همچنین استفاده از کلیه مطالب و محتواهای وب سایت ایموبیز در امور غیر انتفاعیِ علمی ، تحقیقاتی ، تحلیلی و پژوهشی با ذکر منبع بلا مانع است .