11 ویژگی رهبران کسب وکارهای موفق میلیارد دلاری
 • 1.اعتماد به نفس و شجاعت ادامه دادن 

  باور کنید هر کدام از رهبران بزرگ کسب و کار مانند استیو جابز و بیل گیتس و غیره ، در ابتدای کارشان مورد تمسخر و حتی تحقیر قرار گرفتند اما با این حال این شجاعت و اعتماد به نفس را داشتند که به کارشان ادامه دهند ، و نتیجه کارشان را گرفتند پس شما هم باید از همچین شجاعتی برخوردار باشید.

   

  2.توان کنترل خود

  هر مدیر و رهبر موفق قبل از اینکه به کنترل دیگران فکر کند ، به کنترل خود توجه می کند . زیرا کسی که نتواند خود را کنترل کند ، نمی تواند کارمندان و کسب و کار خود را کنترل کند. پس به فکر رفتار و کرده های خود توجه کنید.

   

  3.احساس انصاف و عدالت 

  اگر یک مدیر عدالت نداشته باشد و موقعیت های شغلی را بخاطر روابط فامیلی و غیره تقسیم کند ، به سرعت همه نیروهای انسانی کلیدی و مهم در کسب و کارش را از دست می دهد که باعث فلج شدن بیزینس می شود.

   

  4.قاطعیت در تصمیم گیری

  اگر مدیری در تصمیم گیری خود قاطع نباشد و چند بار تصمیم و گفته خود را تغییر دهد. پس از مدتی کارمندان  ،او را شخصی بی درایت و بی لیاقت ( چون به کار خود اعتماد ندارد ) تلقی میکنند که این اتفاق برای هر مدیری یک فاجعه است.

   

  5.برنامه ریزی

  رهبر یک کسب و کار ( کسب و کارهای موفق ) باید همیشه برنامه هایی اجرایی داشته باشد و بر اساس آنها حرکت کند . رهبری که برنامه نداشته باشد و بر اساس حدث و گمان مسیر کسب و کار را طی کند .مانند فرمانده کشتی است که هدایت کشتی را به باد سپرده و انتظار دارد به مقصد برسد.

   

  6.فعال بودن

  مدیر کسب و کارهای موفق باید بیشتر از کارمندان خود زمان برای بیزنس خود صرف کنند . به طور کلی آدمی های که تنبل هستند هیچوقت یک مدیر کسب وکار نمی شوند و اگر هم شوند احتمالا به اشتباه ( آشنا بازی ) این اتفاق افتاده و به زودی کسب و کار را به سمت شکست وحشتناکی هدایت می کنند.

   

  7.جنتلمن بودن

  اگر شخصیت همه مدیران موفق دنیا را تحلیل کنید به این نتیجه میرسید که انسان هایی بسیار دلسور و محترمی هستند .که به هر شخصی بی توجه به اینکه در چه مقامی است و یا چقدر ثروت دارد ، احترام میذارن . زیرا اگر این تیپ شخصیت را نداشته باشند ، نمیتوانند ارتباط خوبی با افراد مهم بسازند. و همانطور که می دانید دنیای کسب و کار ، دنیای ارتباطاته و بدون داشتن دوست و ارتباط با آدم های جدید نمیتونید زیاد موفق باشید

   

  8.احساس همدردی و همدلی

  یک رهبر موفق همکارن و کارمندان خود را می شناسد و مشکلات آنها را درک می کند و سعی در حل مشکلات دارد و اگر توانایی همدردی با اطرافیانش را نداشته باشد ، اطرافیان کم کم احساس بی ارزش بودن خواهند داشت که در نتیجه بازده کاری کارمندان کاسته می شود و در نهایت این اتفاق می تواند ضربه جدی را به کسب و کار او وارد می کند.

   

  9.تسلط بر امور

  لازمه یک رهبر موفق ، تسلط به جزئیات کسب کار خود است این ویژگی در تصمیم گیری برای کسب و کار بسیار مهم است زیرا که به انتخاب بهترین گزینه ها کمک زیادی میکند.

   

  10.مسئولیت پذیر بودن

  هر مدیر نه تنها باید مسئولیت تصمیمات اشتباه خود را بپذیرد بلکه باید مسئولیت نواقص موجود در کسب و کار و سیستم آن را به عهده بگیرد و تا جای ممکن از انداختن تقصیر به گردن کارمندان دوری کند.

   

  11.کار تیمی

  اصلی ترین وظیفه یک رهبر در کسب و کار ایجاد شوق و اشتیاق در کارمندان برای همکاری با یک دیگر و فعالیت به صورت گروهی است. و اگر این کار نتواند انجام دهد پس چیزی برای رهبری نخواهد داشت به جز یه عده آدم با تفکر متفاوت که هر کدام مسیر متفاوتی را برای فعالیت انتخاب می کند.

   

  این نوع رهبران با این صفت ها به جایگاه های درخشانی رسیدند پس اگر شما هم این ویژگی ها را درون خود تقویت کنید میتوانید از فرصت های زیادی در زندگی بهرمند شوید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ویژگی های که بنیانگذاران استارتاپ باید داشته باشند و یا هفت ویژگی رهبران خوب  را مطالعه کنید.

  تشکر میکنم از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید اگر شما هم صفت مهم دیگری را در ذهن دارید. آن را در قسمت دیدگاه ها با همه کاربران استارتاپینگ به اشتراک بزارید.