امسال برای روستاهای زیر ۱۰ هزار نفر اشتغالزایی می شود

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با مصوبه مجلس شورای اسلامی، امسال برای روستاهای زیر ۱۰ هزار نفر کشور نیز در مجموع یک میلیون و ۹۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.

«محمدباقر نوبخت» روز دوشنبه پس از جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اول رییس جمهوری و اعضای این ستاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در برنامه پنجم اقتصادی و اجتماعی کشور، فرصت های شغلی در مقایسه با برنامه گذشته بیش از ۲ برابر شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، وی ضمن اشاره به ۷۰۳ هزار فرصت شغلی ایجاد شده، افزود: با این حال، جمعیت بیکار کشور نیز افزایش پیدا کرده است.
سخنگوی دولت در توضیح علت این پدیده اظهار کرد: ما نه تنها باید برای کسانی که تازه وارد بازار کار می شوند، فرصت شغلی ایجاد کنیم، بلکه باید برای آنهایی که از پیش در این بازار بوده اند اما موفق به پیدا کردن کار نشده اند نیز شغل ایجاد کنیم.
نوبخت تاکید کرد: بنابراین کار بزرگی در پیش داریم و دولت تمام تلاش خود را می کند که از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی فرصت های شغلی جدید ایجاد کند.
برنامه پنجم توسعه اقتصادی کشور که از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ اجرا شد.
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، جمعیت بیکار کشور در پایان سال ۱۳۹۵ معادل سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بوده است.
بنا به اعلام موسسه تحقیقاتی تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری کشورمان از ۱۲.۳ در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ به ۱۲.۵ در سه ماهه نخست ۲۰۱۷ افزایش یافته است.