افتتاح اولین کلینیک کسب و کار در استان اصفهان با حضور جناب آقای دکتر سپهری

افتتاح اولین کلینیک کسب و کار در استان اصفهان با حضور جناب آقای دکتر سپهری     

اولین مرکز تخصصی مشاوره کسب و کار کشور با حضور جناب آقای دکتر سپهری، ریاست محترم موسسه کار و تأمین اجتماعی در شهر اصفهان افتتاح شد.

جناب آقای دکتر سپهری در مراسم افتتاح اولین کلینیک کسب وکار در ایران گفت :کلینیک کارآفرینی و اشتغال یکی از حلقه‌های تکمیل کننده
چرخه فنّاوری در کشور است که باید در کنار نهادهای موجود و هماهنگ با آنها در چارچوب سیاستهای مصوب فعالیت کند. همچنین قادر باشد خدمات مشاوره‌ای در زمینه حقوقی، اجرایی- عملیاتی، بازاریابی و فروش، مالی و سرمایه گذاری، اطلاع رسانی، تهیه منابع سرمایه گذاری،‌ خدمات کسب و کار، آموزش کسب و کار، کاریابی، تدوین طرح‌های اشتغال و کارآفرینی جامع و فراگیر در حوزه جغرافیایی شرکت و هر خدمت دیگری که در ارتباط با کسب و کار و کارآفرینی قابل تعریف است را ارائه نماید.


هدف از تشکیل کلینیک کارآفرینی و اشتغال، توسعه دانش،‌ تبدیل ایده به یک فعالیت شغلی پایدار، کمک به حفظ و پایداری فعالیت‌های نوپای کارآفرینی در صحنه رقابت اقتصادی و توسعه فعالیت‌های دانش مدار در واحدهای صنعتی و خدماتی است. به گفته جناب آقای دکتر سپهری ریاست محترم موسسه کار و تامین اجتماعی: كلينيك كسب و كار همانند تمام مراكز درماني كه نسبت به مداوا يا مشاوره بيماران اقدام مي‌كند، نقشي اساسي در ارائه مشاوره‌هاي تخصصي به صاحبان كسب و كار، سرمایه گذاران، تولید کنندگان، عرضه کنندگان و .... و رفع مشكلات احتمالي ايشان دارد.

اولین کلینیک کسب وکار در ایران به معنای حقیقی مشاوره و آموزش و با بهره گیری از متخصصین و اساتید برجسته و با تجربه دانشگاه در عرصه کسب و کار، به منظور ارائه خدمات مشاوره ای و آموزشی در شهر اصفهان توسط شرکت کارآفرینان پیشتاز پایتخت به مدیریت جناب آقای سید امیر جان نثاری اولین فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی و جوان کارآفرین 2 سال 90-91 کشور افتتاح گردید. این مرکز با بهره­گیری از متخصصین و اساتید برجسته و با تجربه دانشگاه در عرصه کسب و کار، به منظور ارائه خدمات مشاوره ای و آموزشی در شهر اصفهان فعالیت خود را آغاز نمود. از آنجایی که در کشور مرکزی برای ارائه خدمات مشاوره­ای به صورت منسجم و متمرکز در زمینه کسب و کار وجود نداشت و از طرفی نیاز به وجود چنین مرکزی در کشور به شدت احساس می شد، این مجموعه بر آن شد تا دست به تأسیس این مرکز در شهر اصفهان بزند.

سید امیر جان نثاری، مدیر کلینیک کسب و کار گفت: کلینیک کسب و کار با توجه به شناسایی نیاز های اساسی بازار کسب و کار در ایران، فعالیت خود را در 9 حوزه مشاوره و 5 حوزه آموزش متمرکز کرده است. مشاوره در حوزه های تأمین منابع مالی، راه اندازی کسب و کار، توسعه و بهبود کسب و کار، فروش و تبلیغات، امور مالی و حسابداری، قوانین و مقررات کسب و کار، مدیریت بهره وری انرژی، تأمین و مدیریت منابع انسانی، و استقرار، آموزش و دریافت انواع گواهینامه های ایزو به صورت متمرکز در این مرکز ارائه می گردد. دوره های آموزشی در 5 حوزه بازاریابی و مهندسی فروش، حسابداری و نرم افزارهای تخصصی، بورس اوراق بهادار، اصول و فنون مذاکره، و MBA برگزار می گردد.

این کلینیک در حال ایجاد نمایندگی در شهرستان های مختلف می باشد، لذا خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ نمایندگی در شهرستان با کلینیک کسب و کار شعبه اصفهان تماس حاصل فرمایید.


ج) فرآیندها و فعالیتها

1- مشاورهای تخصصی خصوص کسب و کار

2- آموزش قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی

3- شناسایی کارآفرینان برتر استان

4- ترویج فرهنگ کارآفرینی و معرفی کارآفرینان نمونه از طریق مطبوعات و قدردانی از آنها.

5- برگزاری سمینار، نشر مقاله و ارائه سخنرانی به منظور تغییر دانش و معرفت مدیران

6- برگزاری جلساتی با حضور کارآفرینان، صاحبان کسب وکار و نمایندگان دستگاههای اجرایی و بیان مشکلات موجود و ارائه شیوه‌های مقابله با آن مشکلات.

7- راه اندازی اردو های کارآفرینی و بازدید از کارخانجات، واحدهای صنعتی، کشاورزی و خدماتی مهم در سطح استان

8- ایجاد انگیزه و جذب سرمایه گذاران و راهنمایی لازم آنان در خصوص کسب مجوزهای لازم

9-آموزش مهارت های کارآفرینی

10- راه اندازی اتاق فکر

11- ارائه مقالات و ثبت پایان نامه های دانشجویی در زمینه کارآفرینی

12- تهیه مجلات و جزوات کارآفرینی جهت بالابردن سطح فکری کارآفرینان

آدرس کلینیک کسب و کار در اصفهان: اصفهان– میدان فیض- ابتدای خیابان میر

تلفن : 36-6620035 و تلفکس 6620033

آدرس الکترونیکی: www.karafarinan.ir